Jedlo z prírody


V prvom článku sme  si  popísali v skratke aspoň základy turistiky a ukázali sme vám ako si mimo civilizácie zaobstaráte pitnú vodu hoci naokolo budú v najlepšom prípade len mláky, alebo napájadla plné baktérií, v ktorých sa vyváľali divoké zvieratá a zanechali v nich svoje stopy.  Po tom ako sme uhasili svoj smäd prefiltrovanou vodou  sa poobzeráme kde by sme našli niečo pod zub.  Najjednoduchšie je nájsť hmyz, nájdete ho dokonca ľahšie než ovocie a dodá vám energie vás oveľa viac.
Živočíšne bielkoviny vo výžive človeka sú veľmi dôležité. Pri ich nedostatku hrozí človeku podvýživa a nedostatok niektorých minerálnych látok a vitamínov. Najľahší spôsob ich získavania mäsa je zber malých živočíchov. Hmyz, slimáky, jašterice, hady, žaby. Odchytené živočíchy skladujte živé v pletených nádobách z prútia a jedzte ich až na druhý deň. Takto sa im vyčistí tráviace ústrojenstvo a zbavia sa výkalov, ktoré by mäso znehodnotili. V prútenom koši môžete živočíchy mať aj niekoľko dní, takto budete mať stále čerstvú zásobu potravy. Zber malých živočíchov má aj tú výhodu, že môžete to vykonávať zároveň aj s inou činnosťou, napr. so zberom húb, s nosením palivového dreva, cestou k studničke a pod. Hmyz : najchutnejšie sú mravce a včely. Včelám odtrhajte krídla, nožičky a vyberte žihadlo. Hmyz môžete variť, nasucho smažiť, alebo iným spôsobom tepelne upravovať. Môžete ich taktiež rozomlieť na prášok a zmiešať s inými potravinami. Ak sa naučíte jesť hmyz, máte v podmienkach prežitia vyhraté. Hmyzu je všade dosť a má vysokú kalorickú hodnotu.
Nasledujúce video nám ukáže ako jednoducho a rýchlo získate čistú potravu z mraveniska:

 

Je dobré však ak dve tretiny vašej stravy budú tvoriť rastliny, medzi ne  rátame okrem iného aj korienky travín či mäkké a výživné tenké končeky  nejedovatých stromov a kríkov. Výborná a veľmi zdravá je púpava ktorej je všade  dostatok počas väčšiny roka a s ktorej niektorý doma dokonca robia šalát a podávajú ho k mäsu. Napríklad do  pokrájanej púpavy pridávajú ocot, korenie či iné prísady (fantázii sa medze nekladú) aby prekryli nahorkastú chuť púpavy. Je dobré oboznámiť sa z rastlinstvom a trochu aj z hmyzom, aby ste spoznali aspoň pár jedlých druhov ktoré budú tvoriť základ vašej potravy v prípade núdze.  Zapamätajte si, že nikdy nejedzte tie lesné plody pri ktorých nemáte 100% istotu  že sú jedlé. Celé toto učenie si môžete uľahčiť ak si pozriete toto nasledujúce, veľmi užitočné video:

Podobné príspevky

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.